MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra 1 Moment of Time: Silentville
3.2608695652174
23

1 Moment of Time: Silentville

Odhalte v 1 Moment of Time: Silentville jednu záhadu a zachraňte město před prokletím! V jednom malém průměrném městečku s názvem Silentville začali jednoho dne jeho obyvatelé postupně mizet, aniž by za sebou zanechali jakékoliv stopy. Letadla, ptáci, vlaky, chodci, řidiči aut, turisté a dokonce i cyklisté - ti všichni ze z města najednou ztrácejí! Budete schopni vyřešit tuto záhadu a osvobodit tak Silentville z jeho kletby?

1 MOMENT OF TIME: SILENTVILLE OBRÁZKY

1 MOMENT OF TIME: SILENTVILLE RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

V nové hidden object adventuře vyvinuté týmem 2 Monkeys a vydané společností Big Fish Games 1 Moment of Time: Silentville čeká další kletbou sužované město na svého zachránce! Jaká překvapení si tedy pro nás tvůrci této hry připravili tentokrát? Pojďme se na ně podívat!.. Read more

Přes původní sliby jsme od příběhu čekali daleko více a mysleli jsme si, že bude mnohem děsivější. Události se odvíjí celkem v pomalém tempu, vy postupně odkrýváte tajemství Silentvillu, města bez budoucnosti, minulosti i současnosti. Abyste pochopili všechny okolnosti příběhu, budete muset pečlivě číst všechny dialogy pokaždé, když narazíte na něco nového. Přes podobný příběh se hrou Phenomenon: City of Cyan, 1 Moment of Time: Silentville ve vás probudí úplně jiné pocity.

Vzhledem k humorným dialogům, podivné hudbě a naprosté absenci typických zvuků hororových prostředí, jako jsou nejrůznější skřípání či vrzání, 1 Moment of Time: Silentville nepůsobí vůbec děsivým dojmem. S dabingem se tu setkáte jen v cutscénách, zatímco jednotlivé konverzace se odehrávají v tichosti. Na druhou stranu, skoro všechny rozhovory, ve kterých s vámi sdílejí ostatní postavy své vzpomínky na „osudový den“, jsou prezentovány prostřednictvím cutscén připomínajících inkoustové skicy na zažloutlém papíře.

Grafika vás už od prvních chvil hraní 1 Moment of Time: Silentville uchvátí spoustou animovaných a interaktivních objektů, a animace jsou zde opravdu nádherné. Navíc, pokud se přesunujete z jedné lokace do druhé, pohybuje se s vámi nahoru a dolů také kamera, která tak sleduje vaše kroky. To dodává hře na realističnosti a vypadá to super. Počet interaktivních předmětů se bohužel ke konci hry neustále zmenšuje.

Herní prostředí vyniká svojí barevnou hloubkou, smyslem pro detail a je opravdu radost se na něj dívat. Perfektní je také kontrast, horší už je to s ostrostí, ta vám bude dělat starosti, obzvláště pokud budete hrát na velkých monitorech. Skryté předměty nesplývají s okolím, scény ale jinak působí poněkud rozmazaně, jakoby by byla hra vytvořena o pár let dříve nebo byla tvořena na mrňavých laptopech. Některé oblasti se nám zdály až příliš tmavé, což rovněž snižuje zážitek ze hry.

Hidden object scény jsou také trochu neostré a jsou přeplněné všemožnými předměty, jako například cigaretovými nedopalky, mrtvými švábi nebo lebkami. Objektů je na scéně velká spousta a jsou velmi chytře schovány. Některé z nich jsou maskovány okolím, jiné jsou zase uloženy v šuplících. Je tu i několik objektů splývajících s prostředím. Těch ale opravdu není mnoho a spíše se jedná o výjimku.

Hidden object scény jsou dost neobvykle konstruovány. Tak především ve většině případů bude vaším úkolem najít určitou skupinu předmětů nebo vykonat nějakou činnost, jako například „vyčistist si zuby“ nebo „zazátkovat láhev“. Výsledkem toho všeho je, že pátrání po jednotlivých předmětech ze seznamu je jakýmsi miniquestem, který po vás vyžaduje prohledávání scény, zaměření aktivních oblastí, zkombinování různých objektů, použití nástrojů a další činnosti. A to je, věřte nebo ne, sice velmi obtížné, ale také nesmírně zábavné.

Hádanky nejsou o mnoho snadnější než hidden object scény. Pokud jste už zkušeným hráčem, pravděpodobně jste se s nimi již u her podobné kategorie setkal. Mini hry jsou totiž v 1 Moment of Time: Silentville podobné jen s několika drobnějšími úpravami. Tak například se tu setkáte s typickou mini hrou, ve které máte opravit okruh otáčením jeho jednotlivých sekcí kolem svých os. To vše je prezentováno jako dětská železnice s vlakem řítícím se do propasti, a tomu vy samozřejmě musíte zabránit.

Při plnění některých úkolů ale narazíte na naprosto nelogické řešení. Je až k neuvěření, proč má váš hrdina sbírat tak neužitečné věci (jako je například pudřenka), od kterých byste ani nečekali, že se k něčemu mohou hodit. Na začátku hry si poradíte s většinou úkolů vlastními silami, po takových čtyřiceti minutách hraní je však skoro nemožné přijít na to, co si počít dále. My jsme se například párkrát zasekli, a tak jsme použili nápovědu, po kliknutí na příslušné tlačítko se ale ocitnete v místě, kde jste už dříve byli, a které máte dávno prohledané. Nakonec se ukázalo, že abychom získali požadovaný nástroj, musíme se probrat všemi věcmi znovu.

Mimochodem, když použijete nápovědní tlačítko mimo hidden object scénu, nedozvíte se, kam se máte vydat, ale budete zkrátka teleportováni do té správné lokace. To vás ale jen zmátne, obzvlášť pokud jste dané místo nějakým způsobem předtím minuli a teď nemáte ani ponětí, jak jste se sem dostali. Jinak nápověda se v jednotlivých hidden object scénách obnovuje takřka okamžitě a funguje spolehlivě.

Hra disponuje dvěmi úrovněmi obtížnosti, jednoduchou a těžkou. V jednoduchém módu nejste postihováni za náhodná kliknutí, aktivní oblasti jsou zvýrazněny a položky v diáři obsahují často užitečné tipy. V těžkém módu je většina rad a tipů vypnuta, takže je hra, pokud ji hrajete poprvé a bez strategického průvodce, téměř nedokončitelná.

K dispozici máte také mapu, která vám zprostředkovává trojrozměrný pohled na město zahalené do mlhy. To vypadá opravdu úžasně a mapa vám navíc umožňuje přeskakovat do oblastí, které jste již prozkoumali. Na druhou stranu animovaná mračna a mlha, která pokrývá skoro celé město, vám komplikují pohyb po Silentvillu a působí dezorientačně.

Hra 1 Moment of Time: Silentville na nás celkem zapůsobila. Kombinuje v sobě totiž velmi dobrou realistickou 3D grafiku se zajímavým příběhem, excelentním zvukem, kreativními hidden object scénami a úžasnými animacemi. Tato hra si zkrátka jednoznačně zasluhuje vaši pozornost. Možná si 1 Moment of Time: Silentville nezíská vaše srdce z důvodu několika vad na hratelnosti, jako jsou nelogické úkoly nebo hloupé rady, jsme ale přesvědčeni, že vám na druhou stranu přinese i spoustu pozitivního. Určitě dejte tomuto titulu šanci!