MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Castle: Never Judge a Book by Its Cover
4.1
10

Castle: Never Judge a Book by Its Cover

Hra Castle: Never Choose a Book By Its Cover byla inspirována legendární americkou televizní show Castle. Její hlavní hrdinové se tu snaží vyšetřit komplikovaný případ a najít jeho pachatele. Samotná hratelnost tohoto titulu je hodně návyková: budete tu pátrat po ukrytých přemětech a v případě potíží můžete použít interaktivní mapu, se kterou se nikdy zaručeně neztratíte. Informační panel vám navíc umožňuje uchovat si veškerý důkazní materiál a informace o podezřelých. Castle: Never Choose a Book By Its Cover je pro skutečné milovníky detektivek, tak si určitě počkejte na vydání této hry!

CASTLE: NEVER JUDGE A BOOK BY ITS COVER OBRÁZKY

CASTLE: NEVER JUDGE A BOOK BY ITS COVER RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Znáte seriál Castle na zabití? Asi by bylo hodně těžké najít někoho, kdo nikdy o této televizní show neslyšel. V kostce tento TV hit popisuje život slavného spisovatele, která úzce spolupracuje s policejním oddělením. Tato práce je jí zároveň skvělou inspirací a co jiného slavný autor potřebuje? Vývojáři týmu Gunnar Games se rozhodli rovněž zúčastnit se Castleových dobrodružství a představují nám moderní hidden object hru obohacenou o prvky adventur a logických her právě na motivy tohoto seriálu. Její název je Castle: Never Judge a Book by Its Cover. Pojďme si o ní říci něco blíže... Read more

Nejpozoruhodnějším prvkem seriálu je jeho příběh. Ten je opravdu velmi silný a stojí nad všemi podobnými televizními seriály stejného žánru. Castle na zabití můžeme popsat jako příběhy policejního vyšetřování s elementy dramatu a dokonce i komedie. Gunnar Games se chytře rozhodli zachovat tento zajímavý mix i v jejich dílku. Neměli bychom ani opomenout zmínit, že talentovaní scénáristé Gunnar Games zanechali výrazné stopy i na příběhu námi popisované hry. Jako výsledek toho všeho se může Castle: Never Judge a Book by Its Cover pochlubit opravdu pozoruhodnou příběhovou linkou, kterou musíme ocenit. Budete tedy následovat kroky proslulého spisovatele Richarda Castla, který se při psaní svých příběhů inspiruje skutečnými policejními případy. Jeho poradce, detektiv newyorského policejního oddělení Kate Beckettová, na Richarda dohlíží a dbá o to, aby se nedopouštěl příliš lehkomyslných činů. Je to ale těžká práce: autor spousty detektivních bestsellerů je totiž značně nepředvítatelný. Tentokrát se náš výstřední pár zabývá případem sériového vraha, který má podivnou zálibu v tom přetvářet zajímavé prvky klasických uměleckých děl do hrůzostrašných zločinů. Několik obětí už hráli své role hrdinů z kousků, jakými jsou „Frankenstein“ a „Fantóm opery“. Jedině Castle s Beckettovou jsou schopni identifikovat tohoto psychopata, čím dále se ale ve svém vyšetřování dostávají, tím je jejich práce nebezpečnější. Vaším úkolem je najít všechna vodítka a zachránit životy úžasných hrdinů. Hratelnost tohoto titulu není nijak převratná, systém hry je naprosto standardní. Budete se pohybovat v určeném teritoriu a zde budete pátrat po skrytých předmětech. Objevené objekty musí být použity do nejrůznějších interaktivních celků. Lokace, které musíte během vašeho putování navštívit zahrnují místa jako márnice, domovy obětí, místa činů atd. Pro jednodušší navigaci máte k dispozici mapu a pro splnění nekompletních misí můžete přeskakovat mezi lokacemi. Každá oblast obsahuje nejrůznější hádanky, které se liší svou obtížností a stejně tak se zvyšuje postupem hraní jejich unikátnost. Celkově můžeme říci, že náročnost titulu potěší širokou skupinu hráčů.

Grafická prezentace si zaslouží potlesk ve stoje. Pokud chtěli Gunnar Games dosáhnout na vysoký vizuální standard, beze zbytku se jim to podařilo. Je nesmírně těžké postřehnout rozdíl mezi postavami Nathana Filliona a Stana Katice a jejich provedením ve hře. Všechno je vyvedeno nesmírně věrohodně. Velkým záporem titulu je ale dabing, který vlastně vůbec neexistuje. Možná se vývojáři nestačili domluvit s představiteli hlavních hrdinů, a tak namísto aby obsadili nevhodné herce, nechali je raději němými. Moudré rozhodnutí.

Celkově vzato je Castle: Never Judge a Book by Its Cover kvalitním titulem s neuvěřitelným grafickým provedením a vynikajícím příběhem, který odpovídá původnímu televiznímu seriálu. Je jisté, že potěší jak fandy tohoto televizního hitu, tak i opravdové hráče. Vyřešte tedy zločin a přijemně se bavte!