MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Portál zla: Odcizené runy. Sběratelská edice
4.6666666666667
30

Portál zla: Odcizené runy. Sběratelská edice

Vydejte se na nezapomenutelné dobrodružství v nové, strhující hidden object hře Portal of Evil: Stolen Runes. Musíte odhalit podivnou záhadu spojenou s prastarými runami. Tyto kouzelné symboly byly ukradeny staré věštkyni a nyní je musí někdo rychle najít, jinak bude celé město prokleto. Pokud se jich totiž zmocní temné síly, nikdo je už nedokáže zastavit. Prozkoumejte tedy nádherné starověké město, rozlouskněte bezpočet komplikovaných hádanek a najděte všechny skryté předměty. Odhalte toto tajemství v nové hidden object hře s názvem Portal of Evil: Stolen Runes.

PORTÁL ZLA: ODCIZENÉ RUNY. SBĚRATELSKÁ EDICE OBRÁZKY

VYZKOUŠEJTE ÚŽASNÉ ORIGINÁLNÍ VERZE A POKRAČOVÁNÍ PORTÁL ZLA: ODCIZENÉ RUNY. SBĚRATELSKÁ EDICE HRY:

PORTÁL ZLA: ODCIZENÉ RUNY. SBĚRATELSKÁ EDICE RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Nejspíše by bylo velice obtížné najít někoho, kdo nezná nejslavnější fiktivní postavu Brama Stockera. Ano, samozřejmě mluvíme o proslulém lovci upírů a různých jiných hrozivých monster – Abrahamu Van Hellsingovi. Talentovaný tým vývojářů 8 Floor Games tentokrát přiřadil k této figuře její imaginární vnučku – Vanessu, a představuje nám tak svou novou hidden object hádankovou adventuru s názvem Portal of Evil: Stolen Runes. Nabízíme vám tedy účast na vzrušujícím úkolu zkrocení zlých sil!.. Read more

Hra začíná Vanessiným snem, ve kterém se probouzí temné síly. Tato noční můra jí probudí, a jakmile vstane, všimne si na podlaze haly ležící dopisní obálky. Dopis byl sepsán přítelem jejího dědečka arcibiskupem Benedictem. Vanessa a její dědeček Abraham si nikdy nebyli příliš blízcí a ona tak nemá vůbec ponětí o tom, čím se její předek zabývá a co je jeho životním posláním. Nikdy se s ní o tom nebavil. A zdá se, že pro to měl dobrý důvod. Benedict v dopise žádá Vanessu, aby se co nejdříve vydala na cestu do Itálie. „Je čas na odhalení rodinného tajemství!“ – s touto myšlenkou se Vanessa vydává na cestu. Tajemství rodiny Hellsingů je ale pouhopouhým začátkem, to nejnebezpečnější na ní teprve čeká: musí se totiž střetnout s temnými silami zla a vrátit je zpátky tam, kam patří! Síly zla se zmocnily vzácných artefaktů, run, které byly důkladně ukryty Abrahamem Van Hellsingem, aby je udržely pod kontrolou. Runy byly v držení tajného společenstva Řádu světla, jehož členem Vanessin dědeček byl, a které kontrolovalo nadpřirozené síly. Abraham se pokusil runy vrátit na své místo, jeho misi se mu ale nepodařilo dokončit a skončil kdesi v Očistci. Teď je tedy na vás, abyste se s tímto úkolem popasovali a dokončili dědečkův úkol. Aby se vám to podařilo, musíte navádět svou hrdinku skrze rozlehlé lokace, k čemuž vám bude napomáhat mapa. Tu však získáte jenom v případě, že se vám podaří rozlousknout hlavolam. Hra je z valné většiny zaměřena právě na logické hádanky, žádná z nich vás ale příliš nepřekvapí a nedostane vás konců. Společně s mini hrami jsou tyto rébusy vyvedeny v zábavném stylu a nemají za úkol zamotat hlavu. Ať se vám to líbí nebo ne, logická část Stolen Runes tak prostě vypadá. Hidden object scén tu není mnoho, těch několik je ale určitě zajímavých. Jsou rozděleny na interaktivní a reverzní scény s tím, že ve druhé kategorii musíte vykonávat opačné operace: vracet objekty zpět na místo, kam patří. V ostatních aspektech je hratelnost Portal of Evilu standardní. Povšimli jsme si, že hra je v některých okamžicích dost podobná House of 1000 Doors. Jestli je to náhoda nebo skutečná inspirace? To už ponecháme na vás.

Grafická prezentace titulu je jednoduše úžasná! Je jedno, na co se zrovna díváte – jestli se jedná o hidden object scénu nebo předělovou animaci – nikde nenajdete žádnou chybu. Nedostatky tu zkrátka nejsou! Filmové scény obsahují nádherné animace, zatímco scénická grafika je čistá a ostrá. Velkým nedostatkem hry je ale naopak dabing. Styl dialogů a výkony jednotlivých herců se zkrátka vůbec nepovedly a k hrdinům hry jednoduše nesedí. Je to velká škoda!

Suma sumárum je ale Portal of Evil: Stolen Runes jednoznačně povedený titul a bezesporu ho můžeme doporučit široké hráčské obci. Chytlavý příběh, nádherné prostředí a strhující hratelnost dělá z této hry něco, co stojí za pokus! Věnujte pozornost už západu slunce na začátku hry. Jedná se o přenádherný moment a je to, jakoby nám vývojáři říkali, že slunné dny jsou u konce, připravte se na temnotu! Dokážete osvobodit svět před silami temnot.