MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Tesla's Tower: The Wardenclyffe Mystery
4.4
5

Tesla's Tower: The Wardenclyffe Mystery

Vraťte v nové unikátní a zábavné hře s názvem Tesla's Tower: The Wardenclyffe Mystery vše do pořádku! Jednoho dne se nepovede Nikolovi Teslovi jeho experiment a vynálezce zmizí. Nyní je na vás zjistit, co se vlastně stalo a vrátit vše do vyjetých kolejí! Najděte odpověď na tu nejdůležitější otázku, zjistěte, zda je Nikola obětí nebo padouchem a užijte si spoustu skvělé zábavy. Vydejte se na neuvěřitelné dobrodružství a cestujte ve hře Tesla's Tower: The Wardenclyffe Mystery časem a prostorem! Stáhněte si tento titul zcela zdarma a odhalte všechny záhady!

Potřebuješ-li pomoc s řešením některých puzzle nebo hledáním předmětu, stáhni si zdarma průvodce strategií Tesla's Tower: The Wardenclyffe Mystery. Získáš podrobného průvodce jak splnit všechny úrovně bez ztráty možnosti utajení zcela zdarma!

TESLA'S TOWER: THE WARDENCLYFFE MYSTERY OBRÁZKY

TESLA'S TOWER: THE WARDENCLYFFE MYSTERY RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Pokud se už delší čas pohybujete ve světě her, asi jste se už při hraní setkali s historickými postavami, jakými jsou Mozart, Marie Antoinetta, Edgar Poe a dalšími, takže vás asi ani tentokrát nepřekvapí setkání s další celebritou minulých století, Nikolou Teslou, který se tentokrát stává pomocníkem hlavní hrdinky hry. Pokud vám nebude vadit menší znesvěcení jména legendárního učence, potom na vás Tesla’s Tower: The Wardenclyffe Mystery, nová hidden object adventura vyvinutá týmem Persha Studia a vydaná společností Big Fish Games, určitě udělá velký dojem!.. Read more

Děj hry se odehrává v současnosti, neočekávejte ale, že se budete pohybovat ve světe takovém, jaký ho znáte! Nikola Tesla se v roce 1895 věnoval jednomu experimentu s éterem, který nakonec skončil nejen jeho záhadným zmizením, ale také skutečností, že všichni lidé přišli o schopnosti vnímat barvu a hudbu. Možná to nezní jako nějaká velká tragédie, hlavní hrdinka Tesla’s Tower: The Wardenclyffe Mystery se ale vidí, že nezdařený experiment vysál její radost ze života, a to je, jak jistě uznáte, docela závažná věc! Brzy po pokusu totiž lidé označili Teslu za zloducha a až za dlouhých sto let se rozhodl jeho potomek, Marie, zjistit skutečnou pravdu a odhalit, co bylo opravdovým záměrem tohoto nezdařeného pokusu. A tady začíná vaše mise. Po pravdě řečeno, onen nápad s éterem se nám zdál zpočátku poněkud zvláštní, vývojáři ho ale docela důvěryhodně rozvedli a navíc celou záležitost ještě podpořili Teslovými posledními roky vědecké aktivity.

Hratelnost Tesla’s Tower: The Wardenclyffe Mystery perfektně podporuje herní příběh. Množství tradičních hidden object scén je mírně zredukováno, zatímco mini hry jsou tu takřka na každém kroku vašeho virtuálního putování. Narozdíl od většiny hidden object titulů naplněných často se opakujícími, nepřiměřenými hádankami, v této hře budete muset být dostatečně pozorní při plnění naprosto unikátních úkolů. Většinou se tu budete pasovat s různými podivnými mechanismy, budete se například snažit opravit staré elektroinstalace, rozeběhnout generátor, měnit součástky a tak dále. Všechny tyto úkoly jsou ale naštěstí zcela logické a pokud nebudete přeskakovat dialogy a budete se řídit deníkem, nebudete mít problémy s jejich plněním… A pokud už byste se dostali do velkých problémů, můžete danou hádanku jednoduchým způsobem přeskočit a pokračovat dále.

Co se týče hidden object scén, ve spodní části obrazovky má hráč k dispozici seznam, který mu ukazuje, které předměty má v dané oblasti za úkol najít. Tento seznam je generován pokaždé když zahájíte mini hru náhodně, konstantní zůstává vždy jen jeden předmět. Jedná se samozřejmě o předmět důležitý pro další posun v ději. Většina věcí je poměrně dobře ukryta, takže i když kolikrát leží přímo před vašima očima, na první pohled si jich ani nevšimnete. Někdy totiž musíte, abyste daný objekt spatřili otevřít dveře, šuplík nebo třeba zvednout šaty. Scény jsou sice trochu nepřehledné, přesto však nevypadají jako ty hromady smetí, na které jsme zvyklí. Ve hře se nesetkáte s tresty za zbytečná prokliknutí a nápovědní tlačítko se obnovuje zhruba po minutě. Kromě toho pokaždé, když umístíte myš nad dané předměty, oblast, kterou si můžete přiblížit nebo na dveře, kterými můžete projít, kurzor se změní na ruku, lupu či šipku. Aktivní oblasti upozorní vaši pozornost svým blikáním, takže určitě neopominete nic důležitého.

Většinu záležitostí můžete prodiskutovat se svým virtuálním asistentem, pokud by vás ale tyto rozhovory nudily, můžete je přeskočit, neboť všechny důležité instrukce máte ve svém diáři. Kromě toho máte k dispozici také již zmíněnou možnost přesunout myš nad aktivní objekt. Stejně jako dialogy, tak také většina předělových scén se dá přeskočit. Co se týče vašeho diáře, tak ten je velice dobře uspořádaný a tedy i hodně užitečný. Například si můžete kliknout na jakékoliv místo na mapě a zjistíte tak, které předměty jste tu získali a jaké úkoly jste na tomto místě obdrželi. Cestování prostřednictvím mapy sice není možné, nejedná se ale o velký problém, protože se tu příliš nesetkáte s vracením se na místa, která jste již navštívili.

Co se týče grafiky, tak zdejší svět vypadá daleko svěžeji a lépe, než u většiny moderních hidden object her. Pokud už narazíte na nějaké temnější místo, třeba někde na zdi, většinou je tam také vypínač, kterým si můžete tento prostor osvětlit. Co se týče často proklínaných rozmazaných scén, tak je tu asi jen jedna, a to na začátku, když Marie ztratí své brýle. Jinak jsou všechny scény krystalicky jasné a tak působivé, že byste si je nejraději umístili na pozadí vaší plochy. Spousta animovaných elementů, které jsou přítomny takřka v každé scéně, výrazně oživují statické prostředí. Pokud zkrátka máte rádi umění, určitě oceníte pitoreskní interiéry anebo třeba úchvatné zpracování oblohy.

Jedinou stinnou stránkou grafiky Tesla’s Tower: The Wardenclyffe Mystery je zpracování hlavních postav. Jeho cartoonový styl totiž vypadá oproti detailně propracovanému prostředí trochu podivně. Pokud si například lépe prohlédnete Marii, zjistíte, že není tak roztomilá, jak by asi mohla být. Samotný Tesla zase vypadá spíše než jako inspirativní aristokrat, jak ho známe z dochovaných fotografií, jako nějaký šílenec. Pokud se nezaměříte na jeho srovnání se skutečným vzezřením, snad se vám může jeho výraz ve tváři líbit, přesto než si na něj zvyknete, chvilku to asi potrvá.

Kromě nádherné grafiky, nás uchvátí Tesla’s Tower: The Wardenclyffe Mystery také vynikajícím zvukovým zpracováním. Hlasy hlavních i vedlejších hrdinů znějí skvěle, příjemná je rovněž hudba. Její neskutečná vlezlost přesně vystihuje atmosféru a dodává vám pocit nevysvětlitelného třesu a zvláštního smutku. Pokud jste v minulosti hráli třeba hru Outcry, asi přesně víte, o čem tady mluvíme. Tyto hry jsou prostě od příběhu a hádanek až ke grafice a hudbě tak sladěné, že vás naprosto vtáhnou do svého nitra. Jediným rozdílem mezi těmito dvěmi hrami je, že Tesla’s Tower: The Wardenclyffe Mystery vypadá mnohem barvitěji a živěji a příběh tohoto titulu nekončí takovým zklamáním. V této hře se navíc objevuje také humor, který poněkud odlehčuje všudypřítomné napětí.

V závislosti na svých zkušenostech můžete tuto hru dohrát za pět až osm hodin, pravděpodobně si ji ale projdete vícekrát, abyste si znovu prošli zajímavý příběh a užili si jedinečné hádanky. Tesla’s Tower: The Wardenclyffe Mystery zkrátka dokazuje, že pokud si chce nějaká hra získat naše srdce, nepotřebuje k tomu vyrukovat se spoustou krvavých vražd, strašidelných hřbitovů nebo pohřešovaných přátel. Tato hra sice není tolik děsivá, přesto v nás vzbudila silné emotivní zážitky a vy si potom jen přejete, aby nikdy neskončila. Bravo Persha, doufáme v pokračování!