MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra The Torment of Whitewall Collector's Edition
2.75
4

The Torment of Whitewall Collector's Edition

Vyřešte v nové, vzrušující hidden object hře The Torment of Whitewall komplikovaný případ o tajemných útocích! Odhalte pravdu o zločinci a dopadněte tohoto proradného padoucha. Musíte se spojit s jedinou přeživší obětí jeho útoku, která, aniž by kdokoliv tušil proč, nechce nikomu povědět, co se stalo. A co že se to vlastně stalo? Staňte se alespoň na chvíli detektivem a dostaňte se k pravdě. Stáhněte si hru The Torment of Whitewall ještě dnes a zcela zdarma. Hodně štěstí!

THE TORMENT OF WHITEWALL COLLECTOR'S EDITION OBRÁZKY

VYZKOUŠEJTE ÚŽASNÉ ORIGINÁLNÍ VERZE A POKRAČOVÁNÍ THE TORMENT OF WHITEWALL COLLECTOR'S EDITION HRY:

THE TORMENT OF WHITEWALL COLLECTOR'S EDITION RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

The Torment of Whitewall je novým hidden object titulem od společnosti BD Studio. Sedíte a odpočíváte, když jste pozváni na loď, se kterou se poplavíte do vzdálené, a pravděpodobně opuštěné, vesnice, ve které podivné zlomyslné monstrum v noci přepadává nebohé obyvatele a nikdo vůbec netuší, co se s těmito lidmi děje dál! A proč by vás to mělo zajímat? Vaše nitro totiž žízní po dobrodružství, a tak se vydáte na cestu! Zřejmě to bylo ale neuvážlivé rozhodnutí….. Read more

Stanete se tedy detektivem vyšetřujícím případy únosů dívek z této vesnice. Jedna z nich se pokusila uprchnout ze zajetí horzné stvůry a to je právě moment, kde začíná vaše šetření. Obyvatelé města jsou dost komplikovaní: abyste získali potřebné informace a předměty, budete muset projít spoustou hidden object scén a vyřešit bezpočet logických problémů. Co se týče grafického zpracování, tak musíme po pravdě říci, že je tu menší problém. Krajina a okolní prostředí je totiž jen 2D, zatímco hrdinové hry jsou vyvedeni v 3D. Jedno s druhým jaksi nesedí a není to zrovna příjemné na pohled. V cutscénách se tento rozdíl přece jen trochu stírá.

Hratelnost hry je založena na mapě a místech, které musíte navštívit. Při tom vám bude pomáhat lupa, s jejíž pomocí si budete moci zvětšit předměty a hledání si tak ulehčíte. Hra je založena samozřejmě na hidden object lokacích, ve kterých budete muset hledat požadované předměty. Tyto lokace jsou zahaleny mlhou a není nijak komplikované na ně narazit. Předměty máte uvedeny na seznamu. Některé z nich jsou označeny červeně, a abyste je mohli získat, musíte nejprve vykonat další dvě akce. Jedná se ale až o bolestně snadné úkony, neboť stačí jen kupříkladu otevřít krabičku, abyste získali náhrdelník. Tady se musíme za tuto “obtížnost” za vývojáře hodně omluvit. Určitě by bylo velké plus, kdyby bylo pátrání po objektech daleko komplexnější, protože všechno je až příliš zřetelné a vy tak nemusíte nad ničím přemýšlet. A to vás brzy začne nudit.

Úroveň obtížnosti je ve «The Torment of Whitewall» značně proměnlivá! Dostanete se totiž do situací, kdy budete očekávat, že po kliknutí na určitý předmět něco získáte… nic se ale nestane! A to je čas od času hodně frustrující. Je tu například úkol, ve kterém máte získat nějakou knihu, a i když se snažíte nesčetněkrát klikat na polici plnou knížek, pořád se nic neděje! Nakonec se ukáže, že ve skutečnosti nepotřebujete celou knihu, ale jen list povalující se mezi nimi. Některé hádanky jsou docela dobré, jiné ale nestojí za moc. Mezi jednotlivými hidden object scénami budete čelit široké paletě hlavolamů, při jejichž řešení využijete dříve nalezené předměty. Myslíte si, že je to plus? Možná, kdo ví... může se zdát, že vás to donutí myslet dopředu a uchovat si objekty, které by se vám mohly někdy hodit. Znovu je to všechno ale příliš snadné. Pokud například najdete nějaký klíč, upotřebíte ho ve stejné nebo maximálně ihned následující místnosti.

Pokud se během hraní někde dostanete do potíží, budete mít k dispozici nápovědní systém, který se liší v závislosti na zvolené obtížnosti. Pro ty, kteří si nevědí vůbec rady, je tu potom strategický průvodce. Zvukový doprovod je rovněž v pořádku. Můžete si zvolit optimální hlasitost hudby i zvuků, excelentně jsou vyvedeny atmosféru dotvářející zvuky jako například zvuk ulice nebo praskající hořící dříví. Dabing je stejně tak skvělý a díky němu jednotlivé postavy jakoby ožívají.

The Torment of Whitewall můžeme rozdělit do tří částí. Příběh má vynikající zápletku, poté ale jakoby ustrnul a pouhé jednoduché hledání předmětů nedokáže dostatečně upoutat vaši pozornost. Na druhou stranu, pokud máte rádi hry, u kterých nemusíte tolik přemýšlet, určitě se pobavíte. Hudba a zvukové zpracování je vynikající, co se týče grafiky, tak tu je však problém v souznění stvárnění postav a okolí. Tuto hru zkrátka nemůžeme doporučit zkušeným hráčům. The Torment of Whitewall je titulem určeným spíš pro začátečníky a děti.