MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra The Veil of Mystery: Seven Little Gnomes
3.4
5

The Veil of Mystery: Seven Little Gnomes

Toužili jste někdy po tom vlastnit tajuplný poklad nebo klenoty a představovaly pro vás tyto symboly štěstí? Využijte jedinečnou příležitost a vyzkoušejte novou hidden object hru The Veil of Mystery: Seven Little Gnomes! Gigant Games připravili hráčům neuvěřitelná dobrodružství a spoustu hádanek a záludných rébusů. Všechna zábava se začíná poté, co vám dojde trpělivost a otevřete tajmenou truhlici. Chcete odhalit záhady minulosti a najít všechny odpovědi na otázky?

THE VEIL OF MYSTERY: SEVEN LITTLE GNOMES OBRÁZKY

THE VEIL OF MYSTERY: SEVEN LITTLE GNOMES RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Vývojový tým Gigant Games si pro nás připravil novou interpretaci slavné pohádky bratři Grimmů O Sněhurce. Jedná se o hidden object titul s názvem The Veil of Mystery: Seven Little Gnomes a vaším úkolem tu bude najít sedm osamělých trpaslíků. Ti vás mají dovést až k truhlici plné pokladů. To bude tedy hlavním námětem našeho dnešního review... Read more

Příběhová linka hry se točí kolem domu se slavnou minulostí. Povídá se, že první majitel tohoto panství, Edward J. Smith, tu vybudoval rozlehlou síň, která byla Edwardem a jeho přáteli naplněna obrovským množstvím zlata. Smith sice před dlouhými lety záhadně zmizel, jeho legenda však žije stále dál. Předchozí majitel, John T. Dawson, strávil hledáním pokladu sedm let, nepodařilo se mu ale najít vůbec nic. Nakonec zlatá horečka podryla jeho rozum a John skončil v blázinci. Přesto po něm něco zůstalo. Jeho zápisník s několika zajímavými vodítky pro následovníky. Je tedy na vás pokusit se dostat k tomuto obrovskému majetku. Informace získané od Dawsona jsou pro vás extrémně důležité, neboť vám pomohou pochopit celou situaci a navíc tu narazíte i na informaci, která vás dovede k zlaté žíle linoucí se pod domem. Vaším hlavním úkolem je tedy najít oněch sedm trpaslíků, jejichž básničky jsou klíčem k pokladu. Na začátku hry váš hrdina objeví Dawsonův diář, který obsahuje různé údaje, a do kterého si budete uschovávat vámi nashromážděná data. Co se týče hratelnosti titulu, tak neočekávejte od The Veil of Mystery nic převratného. Je totiž naprosto standardní. Váš hrdina tedy musí hledat spoustu ukrytých předmětů, nějakým způsobem je konfrontovat s okolím a musí rozlousknout tu a tam i nějakou tu logickou hádanku. Tedy všechno jako obvykle. Kromě diáře budete mít při ruce na pomoc také inventář a nápovědu. Aby se vám inventář zobrazil, musíte na něj kliknout pravým tlačítkem myši.

To může způsobit problém, pokud hra rozpozná tuto akci jako snahu o návrat na předchozí lokaci. To určitě nepotěší. Nápověda hry zase připomíná šifrovací stroj, a tak vám nedoporučujeme se na ni příliš spoléhat. Někdy vás spíše zmate, aniž by vám dala šanci dostat se ze slepé uličky. Mapu hra vůbec neobsahuje, takže se připravte na spoustu chození. Hidden object scény jsou přeplněné předměty a trochu staromódní a kromě těch standardních tu narazíte také na měnící se předměty. Ty je sice hodně snadné najít, přesto se jedná o velice zajímavý prvek. Bez debat to bude lahůdka pro opravdové fandy žánru. Hádanková část hry představuje hodně slušnou výzvu, obzvláště, pokud se rozhodnete hrát v Hardcore módu. Kromě toho máte na výběr ještě ze dvou snazších režimů obtížnosti. K tomu si můžete navíc přidat i pár dalších individuálních nastavení. To je asi největší výhoda hry.

Grafická prezentace Seven Little Gnomes vás celkem ničím neoslní, rozhodně ale není ani nijak špatná. Co se týče cutscén a herních lokací můžeme říci, že ty jsou svěží a jasné, hrdinové jsou dobře animovaní a slušně namluvení. Další zvukové efekty jsou rovněž v pořádku a hudba? Ta je fantastická! Vizuální efekty a melodie perfektně vytváří tajemnou a mystickou atmosféru.

The Veil of Mystery: Seven Little Gnomes je průměrná oldschoolová hidden object hra, která nemá celkem nic moc co nabídnout zkušeným hráčům. Bohužel můžeme tento titul označit jen za jednorázového zabijáka nudy. Přesto byste ho měli vyzkoušet. Kdo ví, možná se do něj zamilujete.