MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Vampire Legends: The True Story of Kisilova Collector’s Edition
2.5
8

Vampire Legends: The True Story of Kisilova Collector’s Edition

Příběh nové, vzrušující a unikátní hry Vampire Legends: The True Story of Kisilova je založen na skutečných událostí. Stanete se svědky milostného příběhu upírů, který se odehrál v Habsburgu v 18. století. Vkročte tedy do světa záhad a připravte se na to vyluštit spoustu tajemství. Fascinující hádanky, záludné mini hry, barvité lokace a mnohem více toho na vás čeká ve hře Vampire Legends: The True Story of Kisilova!

VAMPIRE LEGENDS: THE TRUE STORY OF KISILOVA COLLECTOR’S EDITION OBRÁZKY

VAMPIRE LEGENDS: THE TRUE STORY OF KISILOVA COLLECTOR’S EDITION RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

V moderní multimediální éře jsme se již mnohokrát zabývali tématikou vampírů a nyní je herní svět obohacen o další novou hru věnující se problému vampírismu. Organic to Digital Studios (známé také jako O2D Studios), sídlem v Srbsku, se podrobněji zajímali o některé historické události a označili je za jejich „skutečný příběh“. Dokáže nás tedy hra Vampire Legends: The True Story of Kisilova obrátit na víru v existenci vampírů? Pokusme se v následující recenzi odpovědět na tuto otázku. .. Read more

Příběhová linka je založena na historických událostech, které se odehrály v malé vesnici jménem Kisilova a zdá se, že hlavní antihrdina hry je inspirován Peterem Plogojowitzem – obyvatelem Kisilova, který zemřel v roce 1725. Podle oficiálních zpráv se Peter po své smrti proměnil v upíra a ve své nové podobě zmasakroval devět místních lidí. Vývojáři týmu O2D byli pravděpodobně tímto příběhem okouzleni, a tak se rozhodli vytvořit na jeho motivy hidden object hru s logickými a adventurními prvky. Historický příběh Kisilova spadá do Srbska 18. století, kde byli pověřeni dva specialisté, kteří mají nyní za úkol prošetřit ona záhadná úmrtí a najít odpovědi na všechny otázky. Vy budete hrát roli jednoho z nich. Místní lid má zato, že vše je způsobeno nějakým novým druhem epidemie, nicméně to jsou pouhé dohady. Po chvíli se vaše vyšetřování stane ze špatného ještě horším. Ukáže se totiž, že se vám v něm někdo snaží ze všech sil zabránit. Kdo je ta záhadná osoba? A jaké plány vlastně kuje? Hra obsahuje všechny odpovědi. Vy jí musíte jen projít do samotného konce a najít je. Než-li se ale k odpovědím dostanete, musíte najít spoustu užitečných předmětů, které zde hrají důležitou důkazní roli. Sesbírejte je tedy dohromady, rozlouskněte celý případ a najděte pravého viníka. Proporce jednotlivých ukrytých objektů jsou poměrně velké, takže nemusíte být bystrozrací, abyste naplnili své inventáře. Budete mít za úkol prozkoumat několik lokací. Při řešení adventurních úkolů musíte využít interaktivnost nalezených objektů. Jiné zase musí být umístěny přesně na dané místo. Celkově vzato však nebudete při řešení těchto problémů čelit větším potížím – úkoly jsou jasné a jednoduché. S radostí vás můžeme také informovat o tom, že v této hře najdete opravdu širokou varietu hádanek. Ty jsou zcela unikátní a navzájem jedinečné a najdete tu lehčí i ty, které pořádně zatíží vaše mozkové závity. To je v žánru hidden object vskutku nevšední a zaslouží si to naše speciální uznání.

Nyní se trochu podívejme na audiovizuální zpracování hry. Zvukové efekty, doprovodná hudba i mluvené slovo jsou perfektně vybrány. Každý tento prvek skvěle sedí do zvoleného tématu a vyvolává příjemný, dlouhotrvající zážitek. Grafická prezentace nezavdává vůbec žádnou příčinu k nějakým pochybnostem. Hlavni postavy jsou krásně ztvárněny a jsou takřka realistické. Co se týče vizuální stránky, našli jsem snad jen jeden kontroverzní bod a ten se týká cutscén. Ty jsou prezentovány jako jakési skeče a ve srovnání s okolním prostředím vypadají dost matně.

Vampire Legends: The True Story of Kisilova je zkrátka výborná hidden object hra s širokou škálou hádanek a adventurních prvků. Příběhová linka udržuje hráče v napětí od počátku až do úplného konce. Ať už se tedy v Kisilovu stalo ve skutečnosti cokoliv, my chceme rozhodně věřit tomu, co je nám podáváno v tomto titulu Vampire Legends. Tato hra jednoznačně zaslouží pozornost.