MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra A Wizard's Curse
3.25
4

A Wizard's Curse

Zkoncujte jednou provždy s kletbou zlého čaroděje v nové strhující hidden object hře Wizard's Curse. Tento zloduch ohrožuje všechny venkovany a slibuje jim, že je zničí. Vy ve hře vystupujete v roli alchymisty, který má zachránit svět z jeho sevření, přestože si nemyslíte, že máte dostatek schopností mu v tom zabránit. Lid vám ale věří a vy se tak musíte popasovat se všemi překážkami. Rozlouskněte tedy v nové poutavé hidden object hře Wizard's Curse všechny záludné hádanky a najděte všechny schované předměty.

A WIZARD'S CURSE RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Hry točící se kolem čarodějů nejrůznějších typů jsou v dnešní době zcela běžné. „Překazte kouzelníkův mistrovský plán!“, říkají všechny slogany. Hry podobného typu jsme hráli snad tisíckrát. Obvykle v nich hrajete roli „dobrého“ chlapce, který musí pokořit toho „špatného“. Nic jiného se zdánlivě ani nenabízí. Nový tým vývojářů s názvem Hullabu se ale pokusil prolomit bariéry. Jejich nový hidden object titul pojmenovaný A Wizard’s Curse nabízí hráčům možnost zahrát si v roli alchymisty. Ocitnete se v kůži čarodějnického učně, no není to skvělá myšlenka? Nestává se často, že máte příležitost sledovat šlépěje následníka „temné síly“, a i když nemůžeme vědět, že bude náš alchymista činit jen zlo, rozhodně nesmíme tuto možnost opomenout. I kdyby byl řízen jen něčími příkazy. Pojďme se ale už vydat na náš magický výlet... Read more

Mocný čaroděj se zbláznil a nyní jen tak bloudí okolím a baví se myšlenkami, jak proměnit vyděšené lidi v kámen. Váš příkaz zní jasně. Zastavit toto šílenství. Kouzelnická rada si pro tento úkol vybrala právě vás, mladého nadějného alchymistu. Vaším úkolem tedy bude vystopovat zlého kouzelníka a co nejdříve ho zastavit. Mimoto, musíte čelit spoustě nejrůznějších kouzel a vrátit proměným vesničanům zpět jejich životy. Hlavní hrdina hry je ale naštěstí alchymista, takže to určitě nebude zas takový problém. Jinými slovy, vše, co potřebujete, jsou schopnosti vybrat a namíchat ty správné ingredience. Nejdříve ale musíte suroviny potřebné pro výrobu vašeho lektvaru někde najít! K tomu vám, jako obvykle, poslouží několik lokací s ukrytými předměty. Bohužel nemáte během hledání k dispozici mapu, což je škoda, neboť spoustu času strávíte zdlouhavým putováním. Pokud se někde na cestě ztratíte, nemáte jinou možnost, než vyhledat ospalou pobřežní osadu. Tady musíme říci, že všechny lokace jsou opravdu pitoreskní! Tak například hned ta, kterou hra začíná, je doslova šokující! O tom se ale musíte přesvědčit sami na vlastní oči. Sytém hry je v případě A Wizard’s Curse standardní, založený na schématu „pátrej a najdi“. Titul obsahuje i několik prvků adventury, kromě pár úkolů se ale nejedná o nic zásadního. Hádanky jsou celkem obtížné a můžeme vám říci, že dokonce i zkušení hráči s nimi budou mít co dělat. Pokud se ale dostanete do bezvýchodné situace, máte možnost použít přeskakovací tlačítko a dostat se tak do další části. Nikdo vás z toho nebude rozhodně obviňovat. Pamatujte, že hrajete přece především pro zábavu.

Jak už jsme se zmínili výše, vizuální stránka hry je pozoruhodná. Design je opravdu nádherný a je radost se na hru jen dívat! Všechny lokace jsou neuvěřitelně ostré, hýří živými barvami a jsou plné detailů. Stíny i světla jsou přesně tam, kde opravdu mají být a dotváří skvěle atmosféru. Grafika na nás tedy udělala opravdu dojem, bohužel to samé se nedá říci o úrovni zvukových efektů. Dabing je ve formě vyprávění hlavního hrdiny, hudba je akceptovatelná a upozaděná.

Na závěr se ještě vraťme na samotný počátek. Klíčovým slovem téhle hry je slovo „výlet“. Proč říkáme ale výlet a ne putování? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Hra je totiž extrémně krátká, takže jí můžeme připodobnit k malému výletu. Jen bude trvat o trochu déle. Rozhodně ale nebuďte dopředu zklamáni! Kdo říká, že výlet nemůže být úžasný?