MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Alpha Kimori: Episode 2
3.7857142857143
42

Alpha Kimori: Episode 2

Ponořte se do skutečně vzrušující arkádové akce s názvem Alpha Kimori: Episode 2. V předchozím dílu série jste se ukrývali v jeskyni a bojovali tu o holý život s nejrůznějšími hrozivými stvořeními a nic nového na vás nečeká ani v tomto pokračování. Znovu tedy budete muset prchat před děsivými nestvůrami, které vás během hry budou nahánět. Nejedná se však o pouhou honičku. Během hraní budete totiž poznávat nejrůznější exotická místa, jako je vesnice rozprostírající se v koruně stromu, různé jeskyně, džungle a setkávat se tu budete se spoustou postav, které vám třeba i nabídnou vítanou pomoc.

VYZKOUŠEJTE ÚŽASNÉ ORIGINÁLNÍ VERZE A POKRAČOVÁNÍ ALPHA KIMORI: EPISODE 2 HRY:

ALPHA KIMORI: EPISODE 2 RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

V následující recenzi si představíme druhou epizodu herní série Alpha Kimori a hned na začátku vám musíme dát doporučení. Pokud neznáte první část této hry, měli byste se s ní nejprve seznámit a až poté se vrhnout na druhý díl. První epizodu si ale samozřejmě krátce přiblížíme. Děj první části je totiž nesmírně důležitý, pokud tedy chcete celou zápletku správně pochopit a vyřešit. Minimálně vám pomůže porozumnět klíčovým událostem, které se odehrávají v druhé epizodě. Obecně je tento titul kombinací žánrů RPG, arkádových akcí a tahových strategiíí. Atmosféra je inspirována japonskými animovanými filmy. Jako výsledek toho všeho je nám podávána stylová 2D RPG strategie. Příběhem bychom mohli hru navíc zařadit někam do žánru fantasy či science fiction s prvky romantiky. Podívejme se tedy na děj trochu podrobněji... Read more

Před padesáti lety se odehrála na lidstvo a planetu Zemi mimozemská invaze a lidé po krátkém putování vesmírem objevili obyvatelnou planetu jménem Kimori. Přeživší obyvatelstvo se rozdělilo do dvou skupin: Bidariánů a Jinriánů. Bidariáni mají v úmyslu zmobilizovat své síly a znovu opanovat mateřskou Zemi, s čímž se na druhé straně neztotožňují Jinriáni. Těm se nová planeta líbí a chtěli by se zde natrvalo usadit. Názorový střet mezi oběma stranami nakonec vedl k vypuknutí vleklé války. Bidariáni začali těžit místní přírodní zdroje, tzv. Ki krystaly obsahující Ki schopnosti, které z nich udělají nepřemožitelnou a mocnou rasu.  Jinriáni se jim v tom snaží zabránit a chtějí zachovat přírodní zdroje planety. Reprezentanty obou stran jsou Rick a Yuki, nesmiřitelní protivníci, kteří by se měli z ideologického hlediska nenávidět, postupně se ale do sebe zamilují. Yuki ukázala Rickovi slabiny jeho ideologie, které dosud věřil. Během první epizody se tedy oba naši hrdinové sblížili a zažili společně spoustu bitev a dobrodružství. Na začátku druhé části se Rick ocitá v bodě, ze kterého neví kudy kam. Ukázalo se totiž, že vše, čemu dřív věřil, je jen pouhou lží a jeho tým se začal postupně rozpadat, až se z něho staly skupinky rozdělené do dvojic. Mimochodem, mezi členy každé strany si můžete během hraní libovolně přepínat, což dodává hře na zajímavosti. Budete prohledávat tuny nejrozmanitějších lokací, ve kterých se střetnete s tisícovkami nepřátel. Systém boje je stejný, jako tomu bylo v předcházejícím pokračování. Tahový systém nabízí hráčům dostatek času pro strategické plánování a můžete si tak vybrat mezi určitými akcemi až po řádném zvážení jejich priority a významu. Na rozdíl od původního dílu Alpha Kimori, ve druhé epizodě máte možnost zvolit útěk z bitevního pole a minimalizovat tak ztráty životů. Příliš to ale nedoporučujeme, neboť váš hrdina tak nezíská body potřebné pro zvýšení úrovně. A to je, jak víme, u her typu RPG to základní. Musíte být tedy dostatečně šikovní a vyhýbat se jen těm nejextrémnějším situacím.

Jak už jsme uvedli výše, hra je zpracována v 2D prostředí, což nám připomíná oldschoolové videohry na klasických šestnáctibitových konzolích. Oživili se nám tak nostalgické vzpomínky! Kombince animovaného stylu a zastaralé grafiky je však povedená a v tomto ohledu musíme hru určitě ocenit. Mapy jsou na druhou stranu překrásné a detailní a nedostatek, co se týče svobodného hraní, je na druhou stranu vykompenzován spoustou rozmanitých lokací. Budete se procházet džunglemi, futuristickými městy a jinými exotickými místy, jejichž prohledávání je opravdovou zábavou. Zvukové efekty a hudba jen dokreslují celkově povedený obrázek a perfektně se do hry hodí.

Alpha Kimori: Episode Two je zkrátka mezi tímto typem her opravdovým hitem. Příběh, zpracování a hratelnost jsou skvěle sladěné a jsou tu pro širokou škálů hráčů. Podle našeho názoru se klidně může tato hra stát tou nejlepší 2D RPG strategií všech dob! Garantujeme vám, že po jejím dokončení si ji budete chtít zahrát ještě jednou.