MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Namariel Legends: Iron Lord
3.9230769230769
13

Namariel Legends: Iron Lord

Bylo, nebylo jedno království Namariel. Obyvatelé této říše neznali žádné problémy, dokud se neobjevily mechanizovaní nájezdníci, kteří začali terorizovat a okupovat celý Namariel! Král byl svržen a vůdce vetřelců, Železný Lord, se chopil moci. Přesto…naděje tu je pořád. Vaším úkolem tedy bude obnovit slávu tohoto království a ochránit jeho dobré jméno! Rozlouskněte sofistikované hádanky a hrejte zábavné mini hry! Začněte řešit neuvěřitelné úkoly a postavte se Železnému Lordovi! Najděte jeho slabé místo ve hře Namariel Legends: Iron Lord!

NAMARIEL LEGENDS: IRON LORD OBRÁZKY

NAMARIEL LEGENDS: IRON LORD RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Pole záběru žánru zvaného Steampunk je opravdu široké a může nám poskytnout zejména dílka vyznačující se úžasnými příběhy. To se týká nejrůznějších oborů, včetně například filmu, nás ale samozřejmě zajímá především herní průmysl. Dnes si nebudeme povídat jen tak o ledajaké steampunk hře, kterých už tu byly tuny, představíme si titul Namariel Legends: Iron Lord. Jedná se o dítko tvůrců Shaman Games a zdá se, že tento tým udělal všechno pro to, aby nám představil skvělou věc. Pojďme si tedy jejich novinku ohodnotit... Read more

Hned první cutscéna hry nás uvádí do království Namarielu, které bylo klidným a vzkvétajícím místem. Nikdo nevěřil známému věštci, který strašil lid této říše hrozivými předpovědi a strašné invazi nepřátelské armády. Bohužel měl ale ve všem pravdu. Jednoho dne byl mír Namarielu narušen despotickým vládcem, který se sám nazýval Železným pánem, a který, společně se svými pohunky, lidskými veliteli a armádou robotů, říši napadl a během několika málo hodin obsadil. Nicméně je tu přece jen někdo, kdo může Namariel osvobodit a zbavit ho železných pout. A právě tato role je svěřena hráči. Identita onoho vyvoleného je tajná, tudíž vám ji ani my nebudeme prozrazovat. Vaše cesta hrou povede skrze nebezpečné překážky, jejichž úroveň je odvislá od volby obtížnosti. Vybrat si můžete z režimů „Normální“ a „Expert“. Samotná hra funguje na principu logické adventury a již po několika prvních minutách poznáte, že hidden object aspekt tu není tím nejdůležitějším. Hratelnost na nás působila výborně. Budete plnit nejrůznější úkoly, ke kterým budete potřebovat spoustu interaktivních předmětů. Ty, ke kterým se nebudete moci dostat, pro vás obstará váš mechanický kolega Jim, který byl zkonstruován vaším strýčkem. Ve hře se setkáte se spoustou logických hádanek.

Chutě se u každého člověka liší, vývojáři se ale pokusili uspokojit všechny skupiny a hádanky a mini hry jsou tudíž nesmírně rozmanité. Všechny ale mají jedno společné: jednoduchost. Rozhodně nečekejte žádné záludné rébusy, snad jen některé z nich jsou trošku obtížnější. Ve hře se nesetkáte s mapou, místo ní máte ale k dispozici jiné dva pomocníky: přímou nápovědu a speciální tlačítko, které vám umožní okamžitý přesun na předchozí lokaci. Legračně vypadající poznámkový blok zase sbírá užitečné informace, které jste po cestě objevili. Kromě toho obsahuje Namariel Legends výzvu v podobě možnosti dosažení nejrůznějších ocenění. Těch je celkem dvanáct. Pokuste se je získat všechny.

Každá správná steampunk hra by se měla chlubit solidní grafikou a tahle věc absolutně tento požadavek splňuje. Grafická prezentace předčila naše očekávání! Lokace cutscén i ve skutečné hře vypadají skvěle a splňují všechna kritéria žánru. Na dobré úrovni je také dabing, i když synchronizace místy trochu vázne. Hůře jsou na tom už bohužel zvukové efekty a hudba. Bohužel.

I přes pár nedostatků v oblasti audia je ale nový kousek Shaman Games velice povedený a určitě stojí za zkoušku. Vynikající příběh, orientace na úkoly a absence zdlouhavých hidden object scén si jednoznačně zaslouží naše ocenění. Neváhejte a zkuste si tuto hru zahrát.