MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Shiver: Il Bosco della Luna Piena Edizione Speciale
3.8
10

Shiver: Il Bosco della Luna Piena Edizione Speciale

Prožijte nezapomenutelné dobrodružství v nové hidden object hře Shiver 3: Moonlit Grove. Vaším úkolem bude rozlousknout záhadu spojenou se zmizením vašeho nevlastního otce, který vás našel a ujal se vás, ještě když jste byl malé dítě. Poté ale záhadně zmizel a vy se tak nyní při pátrání po stopách musíte plahočit tmavými lesy a opuštěnými domy. K dispozici máte při svém putování detailní deník, ve kterém můžete získat důležité informace a rady a také zde máte uveden seznam úkolů, jež musíte splnit, abyste se dostali na konec hry. Počkejte si tedy na vydání nového hidden object titulu Shiver 3: Moonlit Grove.

SHIVER: IL BOSCO DELLA LUNA PIENA EDIZIONE SPECIALE OBRÁZKY

VYZKOUŠEJTE ÚŽASNÉ ORIGINÁLNÍ VERZE A POKRAČOVÁNÍ SHIVER: IL BOSCO DELLA LUNA PIENA EDIZIONE SPECIALE HRY:

SHIVER: IL BOSCO DELLA LUNA PIENA EDIZIONE SPECIALE RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Příběhy o vlkodlacích jsou již od pradávna součástí evropského folkloru a šíří se mezi lidmi a jednotlivými generacemi. Podle těchto pověstí byl vlkodlak bytostí, která měla schopnost transformace do těla vlka nebo vlku podobného tvora. Legenda se brzy dostala do mysli lidí a začala se tam konsolidovat. Vlkodlačí kult nebyl opomenut ani v moderní kultuře a světlo světa spatřilo spoustu filmů věnovaných tomuto tématu. A co herní průmysl? Ten nemohl být samozřejmě žádnou výjimkou, a tak námětem dnešní recenze je nový hidden object titul s názvem Shiver 3: Moonlit Grove. V něm se střetnete s tímto známým a děsivým monstrem tváří v tvář. Podařilo se tedy vývojářům Artogon Games vytvořit dílko hodné pověsti vlkodlaků? Pojďme to společně zjistit... Read more

Hra začíná úvodním intrem, ve kterém hlavní protagonista titulu řídí koňský povoz. Ze slov vypravěče se dozvíte, že hlavní hrdina hry pátrá po svém pěstounském otci. Před dvaceti lety René Malot, místní lékař, našel osiřelé dítě. Oblíbil si ho, jakoby to bylo jeho vlastní, před čtyřmi lety ale René záhadně zmizel. V té době již dospělý sirotek neztrácí naději a rozhodne se svého opatrovníka najít stůj co stůj. Vydá se tedy do okrsku, kde jeho otec jako lékař sloužil, během jeho cesty se ale stane něco podivného. Přes cestu mu přeběhne vlk a k smrti vyplaší jeho koně. Všechno vyústí v nehodu a poté, co se probere z bezvědomí, zjistí, že se nachází poblíž temného lesa. Jen jediná vesnice se rozprostírá v jeho blízkosti, a tak se rozhodne, že ji navštíví a poohlédne se po nějaké pomoci. Další dobrodružství však na sebe nenechají příliš dlouho čekat. Vaším úkolem bude zjistit, jak je tato vesnice spojená s vámi a Reném a jakou roli v ní hrají vlkodlaci. Hned na začátku hry máte k dispozici diář a další užitečné věV diáři si budete uchovávat všechny důležité nálezy včetně novinových výstřižků a dalších užitečných informací. Další potřebnou věcí ve hře je lucerna, která vám bude pomáhat v místech, kde není moc světla. Hidden object scén je však v této hře málo a jsou daleko od sebe. Některé předměty jsou ve formě hádanky, a abyste se k nim dostal, musíte daný rébus nejdříve rozlousknout. Hádanky rozhodně hidden object scény předčí, přesto je, stejně jako mini hry, rozhodně nemůžeme charakterizovat jako záludné. Vyřešíte je opravdu snadno. Během hraní se nepotkáte ani s mapou, a tak se můžete připravit na to, že se čas od času budete muset vracet. Nyní si něco povězme o audiovizuálním zpracování titulu.

Grafická prezentace Moonlit Grove má daleko k obdivu. Grafika v custcénách by potřebovala vyčistit a hra obsahuje spoustu nedokonalostí a nedotažených věcí, které váš dojem zkazí. Audio zase na druhou stranu splnilo naše očekávání. Hudba je dobře zvolená a perfektně dotváří tajemnou a strašidelnou atmosféru, bez problémů jsou i zvukové efekty. Dialogy jsou rovněž přesné a chytře zvolené.

A co můžeme říci závěrem? Shiver 3: Moonlit Grove je bohužel slabší než předcházející díly této slavné série a působí hodně nedodělaným dojmem. Původní myšlenka byla skvělá, konečného cíle ale nebylo ani zdaleka dosaženo. Zejména nedostatky v grafické prezentaci dostaly šance titulu téměř na nulu. Alespoň ti vlkodlaci byli povedení a věrohodní.

Cičky.