MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Spirit Walkers: Curse of the Cypress Witch
3.4782608695652
46

Spirit Walkers: Curse of the Cypress Witch

Hranice mezi skutečným a éterickým světem je velické úzká. Chceš se o tom přesvědčit? Máš nyní tuto šanci si zahrát nejnovější hru od Orchid Games. Příběh mladé dívky, která cestuje stopem, se změní do neuvěřitelného dobrodružství, kterému lze těžko uvěřit. Jeden z jejích přátel je velice vážně zraněn. Je tu rovněž žena stojící pod velkolepým starým cypřišem. A takto začína příběh hry Spirit Walkers: Curse of the Cypress Witch game. Poté se najednou zjeví duch mladé dívky nabízející pomoc jejím přátelům. Nicméně, pomoc neposkytuje zdarma. Žena musí napravit nespravedlnost tím, že cestuje časem a v odlišných dimenzích. V průbehu hry prozkoumáš opuštěný hotel, opravíš parník, a dokonce se účastníš svadby Indiánů!

SPIRIT WALKERS: CURSE OF THE CYPRESS WITCH OBRÁZKY

SPIRIT WALKERS: CURSE OF THE CYPRESS WITCH RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Každý měsíc nám tradiční vývojáři populárních herních titulů nabízejí několik her s čarodějnickou tématikou. V měsíci květnu se tohoto úkolu zhostil tým Orchid Games, jenž nám představuje další adventuru, tentokrát s názvem Spirit Walkers: Curse of the Cypress Witch. Co je nám tedy tentokrát servírováno? Pojďme to zjistit!.. Read more

První, co vás při hraní Spirit Walkers: Curse of the Cypress Witch uchvátí, je brilantní grafika. Většina lokací je doslova uměleckým dílem a nejen to, perfektně také zapadají do kontextu hry. Kromě bohatých barev a čistoty a kontrastu grafického zpracování, budete také uchváceni absolutně skvěle propracovanými světelnými paprsky, jejichž teplo doslova cítíte! Největší devízou Spirit Walkers: Curse of the Cypress Witch však je možnost cestování mezi skutečným světem a dimenzí kouzel a možnost zkoumání jejich pozemských i éterických aspektů. Tady musíme zmínit, že obě dimenze vypadají nádherně, zároveň však dostatečně osobitě. Co se týče prostředí hry, tak to můžeme klidně označit uměleckým dílem. Každá scéna obsahuje takové prvky jako jsou hořící plameny, padající listy, hejno ptáků mavájících křídly na obloze, stromy s jemně se pohupujícícmi větvemi, a právě tyto drobnosti jednotlivé scény oživují a jsou potěšením pro hráčovo oko. V porovnání s prostředím hry vypadají hlavní postavy poněkud primitivněji, přesto i ty se ale dají akceptovat.

Ve hře najdeme spoustu hidden object scén, většina questových předmětů se ale dá najít přímo ve scénách, a jelikož jsou všechny zřetelně viditelné, stačí je jen sebrat a dát do inventáře. Spousta akcí, které při hraní hry vykonáte nemá žádný efekt na další sled událostí, není tedy nutné klikat bezhlavě na všechno, co vidíte! Tak například můžete zakrýt vaší nemocnou přítelkyni její bundou nebo převrhnout vázu na podlahu hotelového pokoje. Zároveň však můžete jednoduše tyto kroky přeskočit a jít dále. Ve finále se vůbec nic nestane.

Nicméně vraťme se ke klasickým hidden object scénám! V těch jsme nenašli snad jediné problémové místo. Po pravdě řečeno v kufrech našich aut to vypadá asi daleko hůře než v této hře a není tedy opravdu problém najít to, co zrovna potřebujete. Některé předměty leží přímo před vašima očima, jiné jsou zase velice chytře ukryty a vy musíte, abyste je objevili, třeba dát jiné na stranu nebo si rozsvítit světlo. Co se týče tipů, tak ty se podle našeho názoru objevují až příliš často a poskytují hráči až příliš mnoho informací. Není vám tak odhaleno jen místo, na které byste se měli soustředit, zároveň se ale dozvíte, jaký předmět máte v daný moment použít. Tresty za náhodná kliknutí tu nenajdete. Naopak budete vystaveni spoustě mini her, které jsou rozmanité a docela chytlavé, nejedná se ale o nic, co byste již nikdy předtím nehráli a ani obtížnost není nijak vysoká. Hádanky jsou natolik jednoduché, že u nich nemusíte ani nijak zvlášť přemýšlet a stejně máte vyhráno. Pokud jste ale nováčkem v tomto žánru nebo prostě jen neradi zatě ujete svůj mozek, dost možná vás herní systém potěší. Je totiž docela jednoduchý a zábavný, bez jakýchkoliv vracení se scénami a zbytečného tápání.                                Co se týče herní linky, tak kromě grimovského příběhu o čtyřech přítelkyních, které prožívají dobrodružné putování lesy, což bylo ohlášeno ještě před vydáním hry, jsme byli svědky nudné romantické zápletky, která vás zavede do minulosti, kde máte pomoci dvěma zamilovaným duším znovu se setkat. Příběh začíná, když se dívky rozhodnou najít zlého ducha, o němž se zmiňují místní noviny. Po pravdě řečeno ve vás neevokují bezstarostné mladé slečny, které dávají v sázku své životy bez velkého důvodu, příliš velké sympatie, takže jim ani příliš pomáhat nechcete. A navíc, přestože se události dají poměrně rychle do běhu a vy se dostáváte od prvních minut do víru mystického dění, slabý příběh vám jaksi vadí v tom, abyste brali všechno to, co se na obrazovce děje dostatečně vážně. A zvukové zpracování původně zamýšlenou tajemnou atmosféru rozdrtí úplně. Samo o sobě sice není úplně špatné, tomuto typu hry se ale vůbec nehodí. Zvukové efekty vás svými opakovanými tóny doslova přivádí k šílenství, a protože hra neobsahuje dabing, měli byste je raději rovnou ztlumit a nekazit si tak ještě více dojem ze hry.

Asi po hodině hraní zjistíte, že se vaše pozornost od záchrany hlavních postav hry přesouvá spíše k řešení osobních problémů čarodějnice uvedené v samotném titulu tohoto dílka. Po pravdě řečeno se to stalo mnohem zajímavějším tématem, než pobíhání kolem dokola ve společnosti lehkovážných cestovatelek. Ba co víc! Představte si to hrozné zklamání, když zjistíte, že celou hru dohrajete až do konce za slabé dvě hodinky!

Spirit Walkers: Curse of the Cypress Witch má prostě svá pro a proti. Většina zdejších lokací je opravdu nádherná na pohled, skvěle animovaná a prosvětlená, to je jednoznačně klad tohoto titulu. Ten je ale zcela anulován nepřesvědčivým příběhem prezentovaným v duchu komické knihy, slabým koncem, absencí dabingu a vůbec nesnesitelným zvukovým ztvárněním. Nelitujeme času věnovaného této hře, jsme si ale zároveň jisti, že ji nebudeme hrát už nikdy znovu. Pokud vám ovšem nevadí neoriginalita hry, máte rádi adventury a považujete se za skutečné znalce umění a grafiky, snad si tuto hru užijete. V jádru není určitě tak špatná, má ale spoustu nedostatků.