MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Dark Parables: The Final Cinderella Collector's Edition
4.0227272727273
44

Dark Parables: The Final Cinderella Collector's Edition

Máme skvělou zprávu pro všechny milovníky hidden object série Dark Parables. Datum vydání nového hidden object titulu Dark Parables: The Final Cinderella se již blíží. Tentokrát je hra inspirována nestárnoucí pohádkou Charlese Perraulta Popelka. Stejně jako v předchozích dílech série, i tentokrát budete vyšetřovat záhadu týkající se tohoto pohádkového příběhu v kouzelném a neobvyklém prostředí. Strhující a neuvěřitelně realistická grafika vás vtáhne do děje a procesu pátrání po ukrytých předmětech v prostředí nádherného královského paláce.

DARK PARABLES: THE FINAL CINDERELLA COLLECTOR'S EDITION OBRÁZKY

VYZKOUŠEJTE ÚŽASNÉ ORIGINÁLNÍ VERZE A POKRAČOVÁNÍ DARK PARABLES: THE FINAL CINDERELLA COLLECTOR'S EDITION HRY:

DARK PARABLES: THE FINAL CINDERELLA COLLECTOR'S EDITION RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Blue Tea Games má reputaci velice plodného týmu a jedním z jejich slavných výtvorů a zároveň typickým příkladem vysoce kvalitní práce je série Dark Parables. A její páté pokračování je právě na cestě k hráčům. Jmenuje se Dark Parables: The Final Cinderella a jak už samotný název titulu napovídá, opět se jedná o kousek na motivy známého pohádkového příběhu. Dovolte nám v následující recenzi představit vám tuto hru... Read more

Hra vypráví klasický příběh o Popelce novým způsobem. Je to už taková obchodní značka Blue Tea Games. Vývojáři této společnosti se totiž zaměřují na převyprávění pohádkových příběhů zasazených do hidden object logických adventur a pokaždé se jim podaří zajímavý a vzrušující titul, který uspokojí širokou skupinu hráčů. Tento styl funguje perfektně, a tak byl použitý i pro díl The Final Cinderella. O čem je tedy příběh této hry? Vystupujete v něm v roli detektiva, který dostal za úkol vyšetřit podivné události, které se odehrály v jižní Itálii. Nejdříve se musíte zastavit v jednom zámku v kraji zvaném Matese Mountains, kde se konal velkolepý bál a právě uprostřed bujarého veselí se odehrály ony podivné události: mladá dáma se během nich proměnila v skleněnou sochu. A nejedná se o žádnou náhodu. Podobné věci se totiž staly i v jiných koutech světa a je jasné, že spolu nějakým způsobem souvisí. Nikdo ale nemá tušení jak. Vaším úkolem je tedy najít viníka těchto událostí a zastavit ho/jí. Během vyšetřování se potkáte s další možnou obětí, dívkou jménem Katherine, a tak je nyní váš úkol updatován o operaci „záchrana jejího života“. K navigaci hrou vám poslouží mapa. V pravém dolním rohu máte zobrazenu svoji pozici v miniaturní verzi mapy, a pokud jí chcete vidět celou, stačí na ni kliknout. Mapa vám poskytne jen pár informací, pořád je to ale lepší než nic, že ano? Ve hře se setkáte s pár nečekanými prvky, jako je „upgradovaná“ verze Kmotry, spontánní muzeum skleněných soch, armáda loutek a jinými. Všechny tyto prvky jsou výborně doplňovány chytře vloženými hidden object scénami, ve kterých musíte poskládat požadovaný předmět z jednotlivých částí. A ty musíte samozřejmě nejprve najít! Tento prvek jsme hodně ocenili. Adventurní část hry je postavena na základní myšlence „zabít zloducha“. Nejedná se tedy o nic dech beroucího a převratného, stále ale dostatečně zajímavého a zábavného. Chytré hlavy budou nejspíš zklamány množstvím logických hádanek. Těch je tu opravdu jen velmi málo, každou z nich ale můžeme označit za velice obtížnou bez ohledu na to, jaký mód zvolíte. Hra mimochodem nabízí tři režimy: lehký, normální a těžký. Některé funkce mohou být nastaveny v některých módech dodatečně.

Grafická prezentace je jako obvykle vynikající a v ničím si nezadá s předcházejícími částmi. Barvy jsou syté a skvělým způsobem vytváří dojem pohádkového příběhu. Dialogy a doprovodná hudba jsou příjemné na poslech a výborně zkomponované. Tahle část prostě nemá chybu.

Dark Parables: The Final Cinderella rozhodně nedělá sérii ostudu a je chvályhodným nástupcem titulu Red Riding Hood Sisters.  Pozornost si zaslouží zejména poutavý příběh a inovativní hidden object scény a ti, kdo znají klasický příběh tam i zpátky budou dozajista verzí Dark Parables: The Final Cinderella překvapeni a okouzleni.