MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Dark Tales: Edgar Allan Poe's The Masque of the Red Death Collector's Edition
3.6842105263158
19

Dark Tales: Edgar Allan Poe's The Masque of the Red Death Collector's Edition

Vydejte se na nové záhadné skrytý objekt hra Dark Tales: Edgar Allan Poes The maska červené smrti. Jakmile začnete číst detektivních příběhů Edgar Allan Poe nebude schopen dát dolů. Stát se jedním z hlavních hrdinů strašlivého povídka The maska červené smrti. Odhalovat strašlivou smrt několika úředníků starosty a zjistit, kdo je tajemný jedince v červené masce. Jste jediným uživatelem, který je schopen ukončit sérii záhadných vražd.

VYZKOUŠEJTE ÚŽASNÉ ORIGINÁLNÍ VERZE A POKRAČOVÁNÍ DARK TALES: EDGAR ALLAN POE'S THE MASQUE OF THE RED DEATH COLLECTOR'S EDITION HRY:

DARK TALES: EDGAR ALLAN POE'S THE MASQUE OF THE RED DEATH COLLECTOR'S EDITION RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Román Edgara Allana Poea Maska rudé smrti poprvé vyšel v květnu 1842 a od té doby spatřilo světlo světa bezpočet jeho adaptací a remaků. Dnes se podíváme na další interpretaci tohoto Poeova mistrovského kousku, kterou nám přináší vývojový tým ERS Game Studios. Jejich zbrusu nový titul Dark Tales: Edgar Allan Poe’s The Masque of the Red Death nás znovu zavede do města Lumineux. Tuto nabídku snad ani není možné odmítnout, a tak se vrhněme na další výlet za dobrodružstvím. .. Read more

Slavný detektiv Chevalier Auguste Dupin musí znovu vyřešit zapeklitý případ. A samozřejmě s vaší pomocí. Dupin dostal dopis od starosty Prospera a tato zpráva je plná strachu a zoufalství. Stojí v něm, že město Lumineux se stalo obětí teroru neznámé šedé eminence. Tento zločinec už zavraždil několik městských osobností a oficiální kruhy si s ním vůbec nevědí rady. Jedině slavný detektiv je může zachránit. Vaším úkolem tak bude odhalit vrahovu totožnost a zajistit mu spravedlivý trest dříve, než si vybere další oběť. Brzy po vašem příjezdu do města vytanou na povrch nové skutečnosti. Chování zdejších obyvatel ukazuje, že lidé stojí proti starostovi. Vy ale rozhodně nesmíte s vyřčením viny příliš pospíchat! Případ je totiž zamotaný více, než by se mohlo na první pohled zdát. Se záměrem vložit spravedlnost do hráčových rukou, přišli vývojáři se zajímavým prvkem hry. Ten je označen jako Stupnice spravedlnosti a jeho podstatou je, že každý jednotlivý důkaz, který na ni přiložíte bude alokován do Rudé masky. Jinými slovy budete mít při ruce instrument s pomocí něhož určíte viníka. To je zajímavá možnost, se kterou jsme se dosud nikdy nesetkali! Další zajímavý prvek je kamera, s jejíž pomocí si můžete zaznamenat fotku těch, podle vás, nejdůležitějších momentů. Fotky se vám budou ukládat do alba v Dupinově soukromé kanceláři. Tu můžete navštívit kdykoliv a podívat se tak na vývoj alba či na dosud dosažené výsledky. Systém odměňování je standardní. To znamená, že budete plnit jednotlivé úkoly a za jejich dokončení získáte vždy nějakou tu odměnu. Co se týče hratelnosti pátého pokračování série „Tales“, tak ta je podobná jako u většiny hidden object titulů. Budete procházet jednotlivé scény a tady hledat ukryté předměty. Všechny vaše nálezy najdete samozřejmě v inventáři. Vše je výborně sladěno a je tak zabráněno časovým prodlevám v případě, že potřebujete nějaký objekt propojit s aktuálně nalezeným. Tým ERS nezapomněl ani na začlenění logických hádanek a mini her. Ty představují celkem dobrou výzvu, a pokud se vám je podaří rozlousknout bez problémů, můžete se považovat za zkušené hádankáře.

Atmosféra nového titulu ze série Dark Tales si uchovala podobnou kvalitu jako předchozí části Dupinových dobrodružství. Dominance tmavých barev znovu vytváří dojem skličujícího prostředí, největší nevýhodou vizuální stránky hry je ale zpracování mlhy. Ta někdy až příliš zahaluje hledané objekty, a to určitě není druh výzvy, který hledáme. Mluvené slovo je na druhou stranu vynikající a stejně tak je na tom i hudební doprovod! Při poslouchání jednotlivých melodií se určitě nebudete nudit a dabing jen výborně doplní zážitek pro vaše uši.

Pokud jste opravdovými fanoušky Edgara Allana Poea, nové pokračování série Dark Tales vás určitě nezklame. ERS Game Studios se nechali inspirovat původním dílem, rozhodně se ale neetablovali do pozice pouhých napodobitelů. Naopak do zápletky přidali několik zajímavých zvratů, které originální příběh ještě obohatily. Rozhodně to neznamená, že by byla hra špatná, spíše jen to, že je jiná. Je tedy jen na vás, jestli jí dáte šanci.