MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Family Tales: The Sisters
3.7647058823529
17

Family Tales: The Sisters

Vrhněte se na hraní nové, tajuplné hidden object hry s názvem Family Tales: The Sisters. Budete v ní hrát roli jedné ze sester, dvojčat, které se neustále vracejí děsivé sny, že se její sestře něco přihodilo. V předtuše něčeho hrozného se jí pochopitelně snažíte ochránit, jakmile ale dojedete k ní domů, zjistíte, že tu není. Najděte tedy svou milovanou sestřičku, odhalte všechna tajemství a záhady a rozlouskněte celou řadu záludných logických hádanek.

FAMILY TALES: THE SISTERS OBRÁZKY

FAMILY TALES: THE SISTERS RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Vztahy mezi členy rodiny jsou v žánru adventury celkem oblíbené. Spousta titulů se již tomuto tématu věnovala a dnes se podíváme na novou hidden object záležitost vyvinutou studiem Deep Shadows. Její název je Family Tales: The Sisters a zaměřuje se na neviditelné pouto mezi dvěmi sestrami. Podle traileru musí být v této hře odhaleno mysteriózní tajemství jiného světa. Podívejme se tedy v následující recenzi, jak se s tímto problémem obě sestry poperou. .. Read more

Nejprve začněme základem. Příběh hry začíná noční můrou hlavní postavy hry, které se zdá o její sestře Anně, jež se dostala do potíží. Ta scenérie byla neskutečná. Viděla spoustu malých ostrůvků a jednu obrovskou zemi vznášející se nad okolím. Rozpoznala svou sestru, která se snažila utéct a před někým se schovat. Za jejími zády se zvedaly oproti rudému nebi nevýrazné budovy s věží, když se tu náhle zjevil odnikud tajemný muž oblečený v černém. Jeho pohled byl hrozivý a teď se žene na její sestru. Po chvíli se Anna dostane až na okraj pevniny a nemá se odtud jako dostat, protože jediný most byl zničen. Poté se naše hrdinka vzbudila a zmatená podivným snem se rozhodne zavolat své sestře. Nedovolala se ale. Není tak jiného zbytí, než starý rodinný dům, ve kterém Anna žila, navštívit. Panství vypadalo opuštěně, a aby se přesvědčila, že vevnitř opravdu nikdo není, vejde Annina sestra dovnitř. Co se týče systému hraní, tak ve Family Tales bude vaším úkolem hledat ukryté předměty, odhalovat nejrůznější záhady, luštit hádanky a zažijete spoustu jiných dobrodružství. Hidden object scény a logické prvky jsou tu široce zastoupeny. Některé z nich jsou inovativní, jiné naprosto standardní. Hádanky jsou poměrně obtížné a zábavné. Jedna z věcí, která nás během hraní otrávila, se týká principů řešení hádanek. To mohlo být určitě lepší.

V adventurní sekci musíte vykonat spoustu různých operací, bezpochyby se ale s každou z nich bez větších potíží vypořádáte. Nespoléhejte se ale na nějakou navigaci – mapa tu chybí. Nebudete ji ale potřebovat. V jednotlivých lokacích se totiž vyhnete návratům na dříve navštívená místa. Na výběr máte ze tří módů obtížnosti – Jednoduchého, Experta a Pro. Nápověda se obnovuje v závislosti na vámi zvolené úrovni a není něčím, na co byste se měli spoléhat: pouze vás navede. Pokud se někde zaseknete a nevíte si rady jak dál, určitě vám neposkytne potřebnou pomoc.

Nyní se podívejme na audiovizuální stránku hry. Grafika je bohužel (minimálně v cutscénách) slabá a můžeme ji charakterizovat jako zastaralou. Netýká se to ani tak hidden object scén, ty jsou poměrně podařené, jinak to ale není opravdu nic moc. Velké zklamání jsme ale zažili, co se týče audia. Absolutně chybí jakékoliv dialogy a zajímavé zvukové efekty. A to je u každé prvotřídní hry naprosto neodpustitelné. Family Tales se asi nechce zařadit mezi tento typ her.

Suma sumárum můžeme Family Tales: The Sisters doporučit pouze zatvrzelým fanouškům hidden object her, jinak totiž bohužel nemůžeme srovnávat s těmi nejlepšími v oboru. Na druhou stranu největší výhodou hry je její příběh. Ten snad jako jediný může upoutat pozornost běžných hráčů. Výběr je tedy jen na vás.