MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Mysteries of Undead: The Cursed Island
4
12

Mysteries of Undead: The Cursed Island

Vydejte se na nové, strhující hidden object dobrodružství s názvem Mysteries of Undead: The Cursed Island. Jste virolog a byl jste pozván na jeden ostrov sužovaný neznámou epidemií. V důsledku této záhadné nákazy se obyvatelé tohoto místa proměňují v zombíky a příčina toho všeho vězí v tom, že jeden z turistů nešťastnou náhodou oživil z totemu zlého ducha. Vaším úkolem tedy bude posbírat kousky totemu a nedopustit, aby se i zbývající lidé proměnili v tato hororová stvoření. Stáhněte si tedy děsivou hidden object hru Mysteries of Undead: The Cursed Island ještě dnes a zcela zdarma.

MYSTERIES OF UNDEAD: THE CURSED ISLAND OBRÁZKY

MYSTERIES OF UNDEAD: THE CURSED ISLAND RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Zombie filmy prošly během posledních desetiletí velkými výkyvy. Po obrovském úspěchu, který měly v 80. letech, upadly na konci minulého století takřka do úplného zapomnění. Mezi hráči jsou však zombíci, na rozdíl od nevyzpytatelných filmových trendů, pořád nesmírně populární a herní svět používá toto téma v mnoha svých žánrech. Dnes si představíme jeden takový titul, který k nám přichází od vývojového týmu 8 Floor Games a jmenuje se Mysteries of the Undead: The Cursed Island. Ozbrojte se tedy něčím opravdu silným a smrtonosným a zastavte chodící mrtvoly jednou a provždy... Read more

Nechceme vás uvést v nějaký omyl, proto začneme naši recenzi malou poznámkou. Mysteries of the Undead: The Cursed Island není akční hrou, jak by se mohlo zdát, ale hidden object titulem s prvky adventury a přídavkem logické hry. Měli byste se tedy připravit na postupný a pozvolný vývoj hry. Podívejme se na příběh. Ten pojednává o ostrovu, který byl do doby, než byl zničen, považován turisty za opravdový ráj. Poté se ale jeho obyvatelé znenadání proměnili v zombíky. Všichni jsou z toho zmatení a neví si rady, a tak se rozhodnou povolat profesionály. Vyšetřovací jednotka je tvořena různými odborníky, včetně vědeckých konzultantů, vojáka a kapitána. Vy vystupujete v roli Evy, mladé dívky, která se nějakým způsobem do tohoto týmu rovněž dostane, a máte za úkol vnést světlo do tohoto případu. Máte tedy zjistit, proč tato epidemie vypukla, dostat ji pod kontrolu a samozřejmě ji co nejdříve zastavit. Hra začíná vaším probuzením na březích ostrova. Vaše rádio je rozbité, po ztroskotání vaší lodi s celou posádkou na palubě je všechno pryč a jediné, co máte po ruce, je kompas. Vaše dobrodružství začíná přímo na místě, kam ukazuje střelka vašeho kompasu a k prozkoumání máte spoustu lokací. Pátrat přitom musíte jen po určitých objektech uvedených ve vašem inventáři. Tyto předměty jsou interaktivní a mohou být tedy mezi sebou navzájem propojovány. Během hraní se nesetkáte s ničím, co by vás mohlo překvapit: budete muset odemykat dveře, abyste se dostali do další fáze, rozpojovat mechanismy a tak dále. Nestřežené oblasti máte vyznačeny na mapě, s jejíž pomocí můžete navíc přeskakovat mezi nedokončenými lokacemi. Na své cestě se potkáte rovněž s několika hádankami a mini hrami. Nedělejte si ale iluze. Nebudou pro vás představovat žádnou velkou výzvu. Většina z nich funguje na primitivních principech. Budete si tak muset jen zapamatovat určitou sekvenci něčeho nebo vykonat nějaké úkony, abyste odemkli určitou uzamčenou část a tak dále. Nemusíte být zkrátka žádní géniové, abyste je dokázali překonat. Pravděpodobně bude tedy přeskakovaní tlačítko při řešení těchto nepříliš složitých rébusů takřka zbytečné.

Grafické zpracování je bohužel velmi slabé. I když jsou jednotlivé hidden object scény celkem detailní, ostatní prvky jsou dost odfláknuté. Tak například pohyby postav jsou jakoby dřevěné a nevěrohodné. Nevhodně zvolený je také hudební doprovod. Asi ani ten nejodolnější hráč na celém světě patrně nevydrží donekonečna poslouchat stále ty stejné nudné melodie. Audiovizuální stránka hry si vás tedy určitě nezíská.

Celkově vzato tedy před sebou máte průměrný hidden object titul, který nemá příliš velkou hodnotu a asi si ho znovu nezahrajete. Určitě se mezi vámi najdou i tací, kteří si tuto hru po pár sekundách hraní vymažou z počítače. Mysteries of the Undead: The Cursed Island je bohužel jedním z těch titulů, které jsou průměrné ve všech ohledech. Je to smutné, ale je to pravda.