MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Azada: Elementa Collector's Edition
3.9375
16

Azada: Elementa Collector's Edition

Přemýšleli jste někdy nad situací, kdy se promění vaše nejtajnější sny ve skutečnost? Jak by se asi potom vyvíjel váš život? Hra Azada 4: Elementa je tu, aby vám dala na všechny vaše otázky odpověď. Byli jste kouzelnou knihou Azadů vyvoleni, abyste porazili zloducha jménem Panoptes. Panoptes je úspěšný obchodník a chce se zmocnit celého světa, a tak se rozhodne ovládnout Azadské elementy: vodu, oheň a vzduch. Vydání hry Azada 4: Elementa se očekává v nejbližších dnech, tak si na něj určitě počkejte.

AZADA: ELEMENTA COLLECTOR'S EDITION OBRÁZKY

VYZKOUŠEJTE ÚŽASNÉ ORIGINÁLNÍ VERZE A POKRAČOVÁNÍ AZADA: ELEMENTA COLLECTOR'S EDITION HRY:

AZADA: ELEMENTA COLLECTOR'S EDITION RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Spousta z vás asi zná slavnou herní sérii s názvem Azada a ti, kteří ji neznají, by ji měli zcela jistě vyzkoušet. Jedná se totiž o jednu z vůbec nejlepších adventurních her a minimálně první dva díly, na jejichž tvorbě se podílel tým Big Fish Games, měly obrovský úspěch. Třetí pokračování s názvem Azada: In Libro si už vzali pod svá ochranná křídla ERS Game Studios a celá fanouškovská obec měla z této skutečnosti nemalé obavy. Po vydání tohoto titulu se ukázalo, že jedinou změnou je, že se vývojáři rozhodli svůj výtvor jen posunout do žánru hidden object. Je to tak trochu malý zázrak, neboť při změně tvůrců hra většinou projde velkými změnami. Přesto, i v tomto připadě se názory různily: jedna skupina fandů přijala skutečnost nového nasměrování série za svou a ta druhá s touto skutečností nesouhlasila. Tento měsíc vychází už čtvrté pokračování příběhu, a tak se pojďme podívat, co nás v něm čeká... Read more

Seznamme se tedy s novou hidden object hrou Azada: Elementa. Příběhová linka titulu v sobě zahrnuje klasický souboj dobra se zlem. Vy pochopitelně vystupujete na kladné straně, i když musíme poznamenat, že je škoda, že si hráč nemůže vybrat, za kterou stranu bude bojovat. Během tohoto procesu se seznámíte s Titem, což je postava, která vám oznámí, že jste vyvolený a vaším úkolem je vyrvat Azadu ze spárů zlého Panoptese, vašeho úhlavního nepřítele. Bezcitný tyran je však obklopen hordami přisluhovačů, které kontroluje, takže váš úkol rozhodně není snadný. Na vaší cestě vás doprovází zvířecí kamarád, jeho role je ale opravdu jen doprovodná. Při řešení úkolů vám vůbec nepomůže, takže od něj ani nic nečekejte. Během hraní se budete pohybovat ve třech různých světech: Vodě, Ohni a Vzduchu. Všechny tři lokace jsou obrovské a fascinující a jejich prozkoumávání je opravdu vzrušující. Během něho budete pátrat po zmizelých amuletech každého z těchto tří elementů. Pro navigaci prostředím vám bude sloužit mapa. Velice užitečná záležitost! Uvidíte v ní totiž všechny do detailu vykreslené oblasti a jsou v ní rovněž označené úkoly, které máte aktuálně splnit a váš postup hrou. Využít kromě toho také můžete jako obvykle nápovědu. Některé překážky, jakou jsou nejrůznější kouzla, můžete překonat s pomocí láhve s magickou vodou, kterou máte uloženu v inventáři. Co se týče hidden object scén, tak se nestkáte s ničím novým. Po chvíli hraní se stane pátrání po schovaných předmětech běžnou rutinou. Ve hře narazíte také na několik rozmanitých hádanek a rébusů. Vše, co k nim můžeme říci, je, že nemusíte být žádná mozkovna, abyste je vyřešili. Jejich obtížnost je různá, není to však nic, co by mělo někomu činit vážnější problémy. Přesto, i milovníci logických hádanek budou spokojeni.

Atraktivní je grafické zpracování titulu a jedná se asi o jeho největší klad. Vývojáři nám dokázali, že opravdu umí vytvořit úžasný imaginární svět. Jak už jsme se v předcházejícm odstavci zmínili, hra obsahuje tři světy, které se od sebe navzájem liší. Detailně propracovaní jsou také hrdinové hry. Je těžké dostatečně přiblížit, jak kvalitní je grafika této hry, nejlepší je, se o tom přesvědčit na vlastní oči! Úroveň zvukových efekt je jen průměrná, hudba je nevýrazná a hlasy některých herců jsou čas od času protivné.

Hru Azada: Elementa můžeme v kostce popsat jako chytlavou hidden object záležitost, ve které se, podle předpokladů, žádné zázraky nekonaly. Hratelnost je stejná jako v předchozím díle, a pokud jste příznivci klasické Azady nebo Azady: Ancient Magic, Elementa vám určitě neotevře dveře do nového světa. Je poněkud smutné vidět, jak je velký potenciál této hry nevyužitý.