MultiplayerPC HryMac HryHry ZdarmaOnline hryHry s ukrytými předměty
Hra Cut the Rope
3.5878136200717
279

Cut the Rope

Získtejte skvělé zážitky s jednou z nejoblíbenějších a hráči nejmilovanějších her s názvem Cut the Rope! Potkejte se s úžasným roztomilým monstrem jménem Om Nom a nakrmte ho jeho oblíbenými bonbóny! Překonejte více než 250 levelů, zdolejte veškeré nástrahy a obšťastněte Om Noma! Získávejte užitečné bonusy a zlaté mince, ulehčí vám to hraní. Užijte si skvělou hratelnost a báječnou grafiku a hudbu. Stáhněte si Cut the Rope ještě dnes a zcela zdarma! Příjmenou zábavu!

CUT THE ROPE RECENZE OD DOUBLEGAMES

   
   

Může se zdát, že vytvoření skvělé a oblíbené hry je snadná věc, ve skutečnosti je ale všechno úplně jinak. Vývojářům týmu ZeptoLab se ale něco takového povedlo a představují nám titul Cut the Rope. V následující recenzi si tedy o tomto úžasném logickém počinu řekneme něco více. Jaký recept vývojáři použili? Pokusme se na to přijít... Read more

Začneme s několika málo obecnými informacemi. Po vydání na platformu iOS v roce 2010 si hra Cut the Rope rychle vybudovala své místo na výsluní a zasloužila si dobrou reputaci mezi náruživými hráči logických her. ZeptoLab tedy neváhali a přinesli nám svou jedničku i na monitory našich PC, a to je také důvod, proč se na tento titul blíže podívat. Námět je první věcí, na který se podíváme a, pokud je pro vás úplně nový, blíže se s ním seznámíme. Představujeme vám podivný balíček s tím nejroztomilejším stvořením uvnitř. Po otevření krabice získá Om Nom (to je totiž jméno onoho tvora) velkou šanci na prozkoumání nového prostředí. Je jen jeden problém, který brání Om Nomovi v poznávání nových věcí: je totiž neustále hladový. K doručenému balíčku jsou ale naštěstí připojeny instrukce, jak ho krmit. Dozvíme se v nich, že náš železný žrout je závislý na bonbónech. Ty ale není vůbec snadné získat! Každý bonbón je totiž přivázán k lanu a k Om Nomovi se nedostane jen tak zadarmo. Co se týče hratelnosti, tak na nás nečekají žádné velké změny. Om Nom je umístěný náhodně někde na hracím poli a vy ho máte nakrmit. Vaším úkolem je doručit mu jeho pochoutku přímo před pusu rozstřižením určitého lana v určitém momentu. Ono „rozstřižení“ je jednoduché: Tažení myši přes lano se stisknutým pravým tlačítkem způsobí přetržení lana a uvolnění bonbónu. Prvních několik levelů hry je snadných, čím dále ale postupujete, tím je to těžší a těžší. Každá sekce končí v momentě, kdy je bonbón doručen Om Nomovi. Tento úkol je vám navíc zkomplikován existencí mnoha nejrůznějších překážek. A každý nový level sebou přináší nové a nové.

Nejrůznější bodce a spousta jiných zbraní mají zničit vaše drahocenné cukroví a navíc se během vaší pouti musíte popasovat s všudypřítomnými pavouky, kteří se vám snaží bonbóny ukrást. Hra má svůj systém ocenění: budete mít šanci za své výkony získávat hvězdičky s tím, že v každém levelu jich můžete získat až tři. Jejich získání ale není vůbec jednoduché, neboť jsou většinou umístěné na těžko dostupných místech. Pokud se vám je nepodaří získat všechny, můžete celou úroveň restartovat stisknutím příslušného tlačítka v pravé straně obrazovky. Pojďme se ale již přesunout k vizuálnímu a zvukovému zpracování hry.

Grafika je naprosto úžasná! Okolní prostředí a animace jsou očividně inspirovány kreslenými pohádkami a musíme uznat, že rozhodnutí zvolit grafiku v tomto stylu bylo určitě správné. Perfektně totiž vystihuje atmosféru hry. Zvukové efekty a hudba také nezaostávají a zapadají do mozaiky rovněž skvěle.

Na závěr musíme říci, že Cut the Rope není absolutně co vytknout. Každá kvalitní hra musí podle našeho názoru obsahovat zajímavý nápad, inovativní herní mechanismy a zajímavého hlavního hrdinu s charismatickou osobností. Cut the Rope má tohle všechno. Recept ZeptoLab je tedy celkem jednoduchý: do každého detailu vložit celé své srdce a duši.

Systémové Požadavky

OS: Windows Vista/Windows 7/Windows XP

1.8 GHzPentium 4 or equivalent

512MB RAM

DirectX 9.0c